İleri excel kursu

Ekleyen: excel kursu Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)eğitimlerimiz

İleri Excel Kursu

Microsoft Excel programı Eğitimi işletmeler tarafından tercih edilen Office ailesinin en güçlü yazılımlarından biridir. Excel kullanımı birçok yazılımdan farklı olarak, üç seviyeden oluşmaktadır. Bunlar; Excel Temel, Excel İleri ve Excel Makro seviyeleridir. İleri raporlama tekniklerini barındırmakla birlikte, Excel’e dair hızlı ve pratik bilgilerin verildiği, az zamanda çok iş yapabilme becerisinin edinildiği bir eğitim programıdır. Excel’e bu yönleriyle hakim bir kullanıcıya işletmeler çok fazla ihtiyaç duymaktadırlar.

Microsoft İleri Excel Kursuna Kimler Katılabilir

Genellikle beyaz yaka personellerin tercih ettiği bu programa, kariyerinde daha ileriyi hedefleyen, Excel ile rapor hazırlarken günlerce uğraşarak zaman kaybeden ve “bunun mutlaka kolay bir yolu olmalıdır” iç sesini duyan herkes bu eğitime katılabilir ve katılmalıdır.

İleri Excel Eğitimi katılım Ön Şartı

Bu programa katılabilmek için, Excel Temel Seviye Kurs programını tamamlamış ya da Excel Temel Seviye kullanıcısı olma ön şartı bulunmaktadır.

ileri Excel Kursları Eğitim Sonunda

Katılımcılar, gelişmiş filtreleme işlemlerini yapabilecek, tablolarını başka kullanıcılarla paylaşabilecek, Özet Tablo(Pivot Table) tablo oluşturabilecek, farklı yerlerdeki verileri bütünleyebilecek (Consolidation), dosyalarını bozulmalara karşı koruyabilecek ve şifre verebilecek, basit makrolarını oluşturabilecek, veri hesap tabloları (DataTable) oluşturabilecek, Hedef arama (Goal Seek) komutunu kullanabilecek, Senaryo yöneticisi (Scenarios Manager) ile senaryolar,raporlar yaratabilecek ve bu raporların sunumu için PowerPoint ile doğru entegrasyon yöntemlerine hakim olabileceklerdir. Listeleri sıralatıp, filtreleme yapabilecek ve başka kullanıcılarla paylaşabilecek, Özet Tablo(Pivot Table) tablo oluşturabilecek, Farklı yerlerdeki veriyi bütünleyebilecek (Consolidation), Dosyalarına şifre verebilecek, Basit macrolarını oluşturabilecek, Veri Hesap Tabloları (DataTable) oluşturabilecek, Hedef arama (Goal Seek) komutunu kullanabilecek, Senaryo yöneticisi (Scenarios Manager) ile senaryolar ve raporlar oluşturabilecekler.

İleri Excel Kursu Eğitim İçerikleri

Excel 2010 da yapılan değişiklikler
Ne nerede ? – 2003 menülerinin 2010 daki karşılıkları
Ribbon yapının açıklanması
Dosyalar arasında link kurulması
Birden fazla dosyadaki tabloların birleştirilmesi
Çalışma kitabının paylaşıma açılması
Koruma İşlemleri
Excel dosyasının korunması
Hücrelerin korunması
Pencere öğelerinin korunması
Basit Fonksiyonlar (Sum, Average, Max, Min, Today, Now)
Mantıksal Fonksiyonlar (If, And)
Metin Fonksiyonları (Upper, Lower, Proper, Concatenate, Right, Left)
Arama ve Başvuru Fonksiyonlar (Vlookup)
Database Fonksiyonlar (Dsum, Dcount)
İleri Tablolama Seçenekleri
Scenarios üzerinde çalışmak
TABLE komutu yardımı ile tablo oluşturulması
Hücrelerin ayrılması birleştirilmesi
Goal Seek Kullanımı
Track changes Kullanımı
Add-Ins ile yeni özelliklerin kullanımı
Web sayfasından Excel’e data çekmek
Çalışma Sayfası üzerinde yapılabilecek işlemler
Araç çubukları ile çalışmak
Görüntü ayarları
Excel ekranı öğelerinin görüntülenmesi veya gizlenmesi
Veritabanı İşlemleri
Sırlama
Sub Totals
Auto Filter
Form Kullanılması
Pivot Table Oluşturulması
Pivot Chart
Pivot Table ile raporlama

excel kursu

Biltek akademi excel kursu excel kursu fiyatları istanbul ileri excel kursları eğitimi dersleri formül macro raporlama program kullanımı hızlandırılmış excel kursu ders notları.